Felietony

Fala przemocy przelewa się przez Londyn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie tylko statystyki donoszą o coraz większej liczbie przestępstw z użyciem noża. Większość sprawców To Brytyjczycy w pierwszym lub drugim pokoleniu…

Człowiek znaleziony na ulicy po tym, jak został dźgnięty „wiele razy”. Mężczyzna został zawieziony do szpitala po tym, jak doznał wielu ran kłutych w Wanstead, w północno-wschodnim Londynie. Atak mial miejsce w Wanstead Park Avenue około godziny 17 po południu dzisiaj w czwartek. Ofiara, w wieku około 30 lat, została przewieziona do szpitala z „wieloma ranami kłutymi” – informowało 10 maja Polskie Echo.

Dzień wcześniej tj. w środę, jak czytamy w tymże artykule, „ambulans został wezwany do mężczyzny po czterdziestce rannego od noża podczas ataku w Shepherd’s Bush w zachodnim Londynie”.

We wtorek, 8 maja policja otrzymała trzy zgłoszenia – w Twickenham, Woolwich i Hackney. Pierwszy incydent miał miejsce na Nightingale Estate (Upper Clapton), gdzie został ranny 16-letni chłopiec. Policja została wezwana również do Twickenham, na brzegu Tamizy, gdzie znalazła dziewczynę w wieku około 18 lat, która doznała rany kłutej ramienia. Trzeci incydent miał miejsce w Woolwich, gdzie pchnięta nożem została nastolatka.

W poniedziałek w Waltham Forest został pchnięty nożem nastolatek. Z kolei dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy jechali na motorze w Leytonstone Road tuż po godzinie 16.38, oddali strzały z broni palnej w kierunku ofiary.

/Polskie Echo/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!