Wiadomości

Erdogan o planowanej ofensywie w Syrii: Pewnej nocy spadniemy na nich znienacka, musimy spaść

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Mam nadzieję, że niezwłocznie ukończymy tworzenie 30-kilometrowego korytarza bezpieczeństwa, który krok po kroku tworzymy wzdłuż naszych syryjskich granic” – powiedział dziś prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

„Nie możemy pozostawić bez odpowiedzi nawet najmniejszego ataku na Turcję z północy Syrii. Niektóre organizacje terrorystyczne mają swoje punkty kontaktowe w północnej Syrii. Te bazy znajdują się we wszystkich regionach, od północnego-wschodu do północnego-zachodu Syrii. Niestety, wszystkie siły koalicyjne, zwłaszcza USA, dostarczają tym organizacjom terrorystycznym ciężką broń, sprzęt i amunicję i nadal to robią” – stwierdził prezydent Turcji. „Co zrobimy, jeśli Stany Zjednoczone nie wezmą udziału w walce z terroryzmem? Sami zadbamy o siebie. Walki z terroryzmem nie można prowadzić za czyjąś zgodą” – dodał Erdogan.

Przypomnijmy, że portal alaraby.co.uk, powołując się na dobrze poinformowane źródło w Syryjskiej Armii Narodowej (protureckiej), które wolało nie ujawniać swojego nazwiska, napisał dziś, że turecka ofensywa w Syrii została odroczona na bliżej nieokreślony termin.

Ofensywa turecka w Syrii odroczona pod międzynarodowym naciskiem?

Dowództwo Syryjskiej Armii Narodowej zaprzeczyło tymże doniesieniom:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!