Wiadomości

Ofensywa turecka w Syrii odroczona pod międzynarodowym naciskiem?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal alaraby.co.uk, powołując się na dobrze poinformowane źródło w Syryjskiej Armii Narodowej (protureckiej), które wolało nie ujawniać swojego nazwiska, twierdzi, że turecka ofensywa w Syrii została odroczona na bliżej nieokreślony termin.

Dobrze poinformowane źródło w Syryjskiej Armii Narodowej (protureckiej), które wolało nie ujawniać swojego nazwiska, miało stwierdzić, że podczas spotkania, które odbyło się w sobotę wieczorem, strona turecka poinformowała o odroczeniu operacji wojskowej na bliżej nieokreślony termin.

Podobno to naciski międzynarodowe miały skłonić Turcję do odroczenia operacji wojskowej w Syrii, której celem miało być “rozszerzenie stref bezpieczeństwa”. Wspomniane źródło w rozmowie z alaraby.co.uk miało poinformować, że “odroczenie operacji nastąpiło nagle po ustaleniu przebiegu operacji i jej etapów podczas spotkania, które odbyło się dzień przed odroczeniem operacji”.

Źródło to miało nadto podać, że w pierwszym etapie operacji zamierzano doprowadzić do połączenia obszaru Wiosny Pokoju z obszarem Tarczy Eufratu, a więc chodziło przede wszystkim o zajęcie kontrolowanego przez kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) regionu Ajn al0-Arab, który rozdziela te dwa kontrolowane przez siły tureckie i proturecką Syryjską Armię Narodową obszary. W drugim etapie miano opanować zachodnią część prowincji Aleppo, która znajduje się pod kontrolą syryjskich sił rządowych (Baszara al-Asada).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!