Polska Wiadomości

Dziennikarz “Polityki” stwierdził, że podczas II wojny światowej Polacy nie byli eksterminowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu tysol.pl Piotr Pytlakowski, dziennikarz „Polityki”, związany ze skrajną organizacją Obywatele RP, pisze: „Świadomie podważam fakt planowej eksterminacji Polaków” – donosi Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i zapowiada złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 55 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o IPN.

Ten wybielający nazistów pseudo-dziennikarz, a w zasadzie funkcjonariusz nazistowskiej propagandy, pracujący dla „Polityki”, Piotr Pytlakowski 14 grudnia wstawił na swój facebookowy profil wpis na temat m.in. eksterminacji Żydów i Polaków przez III Rzeszę podczas drugiej wojny światowej. Proszę traktować ten wpis jako samodonos.

Pisał: „Zostanie przesłuchana przez prokuratora IPN Katarzyna Markusz, historyczka i badaczka historii Żydów w Polsce. Na razie w charakterze świadka, ale z możliwością postawienia jej zarzutu. Jakiego? Podważanie faktu «planowej eksterminacji osób narodowości polskiej, jaką prowadziły władze III Rzeszy niemieckiej»”.

Według Pytlakowskiego powodem przesłuchania miała być wypowiedź Markusz: „Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć. Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami. Polskich Żydów zginęło 90 proc., a etnicznych Polaków 10 proc.”.

Dalej dziennikarz „Polityki” twierdził, że „dla Polaków w czasie II wojny światowej nie powstały obozy zagłady”. Według niego Polacy podczas wojny mogli pracować i żyć bez stygmatu, że są Polakami.

Pytlakowski twierdzi, że obozy powstały specjalnie dla Żydów. „Oznaczano ich żółtymi gwiazdami, zabraniano chodzić po chodnikach, zamykano w gettach i planowo mordowano w obozach zagłady”.

Dziennikarz „Polityki” jasno ogłosił: „Świadomie podważam fakt planowej eksterminacji Polaków. Świadomie potwierdzam fakt planowej eksterminacji Żydów. Jeżeli to jest karalne, proszę o karę. Zdania nie zmienię. Na przesłuchanie się nie stawię”.

Przypomnijmy, że obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, symbol zbrodni III Rzeszy, na początku służył represjonowaniu przede wszystkim Polaków z okupowanych ziem. Niemiecki Generalny Plan Wschodni zakładał również fizyczne unicestwienie Polaków i większości Słowian jako nacji „małowartościowych” z punktu widzenia polityki rasowej ówczesnych Niemiec. Około 3–4,8 mln Polaków miało być pozostawionych w charakterze niewolniczej siły roboczej.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!