Wiadomości

Dziennikarz “Gazety Wyborczej” skarży Rafała Ziemkiewicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znany przede wszystkim z agresywnego języka i nieustannego plucia na Polskę red. Bartosz Wieliński oskarżył red. Rafała Ziemkiewicza o zniesławienie z artykułów 212 i 216 kodeksu karnego. Chodzi o słowa Ziemkiewicza, który Wielińskiego określił jako „wyjątkowo nikczemną kreaturę i folksdojcza”.

Ziemkiewicz zwrócił przy tym uwagę na hipokryzję środowiska „Gazety Wyborczej”, które kilka dni temu oburzało z powodu użycia pierwszego z tych artykułów w pozwie skierowanym przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wobec dziennikarzy „GW”.

„Jarosław Kaczyński, w akcie desperacji i braku innych pomysłów, postanowił sięgnąć po osławiony artykuł 212 k.k., który pozwala za słowa karać nawet karą pozbawienia wolności do roku. Ten przepis to anachronizm od lat krytykowany przez organizacje dziennikarskie i pozarządowe. Dlatego donos Kaczyńskiego do prokuratury należy oceniać nie tylko w kategoriach śmieszności, ale również istotnego zagrożenia dla swobody wypowiedzi w Polsce” – pisał dziennikarz „Wyborczej” Piotr Rogowski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!