Wiadomości

Dulkiewicz zdziwiona mandatami za nielegalne manifestacje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aleksandra Dulkiewicz była gościem w radiu TOK FM, gdzie pytano ją m.in. o ocenę działań policji podczas Strajku Kobiet. Prezydent Gdańska była zdziwiona mandatami za udział w nielegalnych manifestacjach: „Spisywani są ludzie”.

– Widać, że została zmieniona polityka. Ewidentnie spisywani są ludzie, którzy są na tych manifestacjach; czy mandaty, czy wnioski o ukaranie są kierowane, takie też informacje się pojawiają – powiedziała Prezydent Gdańska.

– Wydaje się, że po prostu zostało wydane jakieś polecenie polityczne o tym, żeby policja zachowywała się inaczej niż w tych początkowych dniach protestów po pseudo wyroku Trybunału Konstytucyjnego – dodała.

Pytana o to, czy uczestnicy trafnie podkreślali analogię pomiędzy Polską 2020, a Polską stanu wojennego, odparła: „To nigdy nie są proste analogie, stan wojenny był wydarzeniem tragicznym. Myślę, że to, co dzisiaj dzieje się w Polsce jest też bardzo trudnym doświadczeniem społecznym, ale nigdy nikt z nas nie chciałby, żeby policja pałowała ludzi”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!