Wiadomości

Donald Tusk nie wierzy w sukces opozycji i nie włączy się w kampanię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były premier miał powiedzieć swoim współpracownikom, że nie wierzy w sukces Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Tak twierdzili niektórzy rozmówcy w kuluarach dwudniowej konwencji programowej PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. – Tusk uważa, że wybory są stracone. Nie włączy się w kampanię – pisze Wirtualna Polska, cytując polityków PO.

Według portalu, w politycznych kuluarach można usłyszeć, iż Tusk miał powiedzieć swoim znajomym, że nie wierzy w wyborczy sukces opozycji. Zwłaszcza w kontekście tego, co dzieje się od czasu przegranych przez Koalicję Europejskich wyborów do PE w maju – czyli ciągłych kłótni, waśni i nieumiejętności/niechęci stworzenia opozycyjnego sojuszu na jesienne wybory.

– Tusk już zrezygnował z planów powrotu do polskiej polityki i budowania nowej politycznej siły na bazie Platformy – twierdzi jeden z polityków tej partii. – Wybory europejskie o tym przesądziły – miał powiedzieć rozmówca wp.pl.

Jak wynika z ustaleń portalu, niewiele dziś wskazuje na to, by były premier zdecydował się stanąć w szranki z wciąż bardzo popularnym Andrzejem Dudą.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!