Wiadomości

Do Beludżystanu ciągną kolejne kolumny irańskich sił bezpieczeństwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Internauci zamieszczają w sieci zdjęcia kolumn pojazdów z wojskiem i policją, które kierują się z Teheranu, Kermanu i Isfahanu do ostanu Sistan i Beludżystan. Z powodu wprowadzonej przez irańskie władze blokady internetu, wiadomości, co dzieje się w tej zbuntowanej prowincji, są bardzo skąpe.

W leżącym w południowo-wschodnim Iranie ostanie Sistan i Beludżystan od wczoraj zablokowany jest internet. O tym, że wciąż jest tam niespokojnie, świadczą filmy zamieszczane przez mieszkańców innych regionów, ukazujące ciągnące w kierunku zbuntowanej prowincji kolumny pojazdów sił bezpieczeństwa.

W nocy zamieszczono w internecie film, na którym ukazano płonący posterunek policji w mieście Soran. Nie wiadomo jednak, czy zdarzenie to miało miejsce minionej nocy, czy też dobę wcześniej.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się cztery dni temu, kiedy to w odpowiedzi na ostrzelanie przez Strażników Rewolucji Islamskiej przemytników paliwa, w wyniku czego śmierć poniosło 10 osób, w całej prowincji doszło do masowych protestów, które przybrały formę zbrojnego powstania.

Beludżowie chwycili za broń. Protesty w południowo-wschodnim w Iranie przybrały formę zbrojnego powstania

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!