Wiadomości

Decyzją sądu Polska nie wyda małych Rosjanek szwedzkim urzędnikom i muzułmańskiej rodzinie zastępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Miło mi poinformować, że Sąd w całości przychylił się do stanowiska prawników @OrdoIuris i mec. Babkena Khanzadyan i powierzył opiekę nad trójką córek Denisowi Lisov! Dzieci zostają w Polsce!” – poinformował na twitterze mec. Bartosz Lewandowski.

Przypomnijmy – szwedzcy urzędnicy socjalni odebrali rosyjskim rodzicom trzy córki i przekazali do muzułmańskiej rodziny zastępczej. Ojciec dziewczynek uprowadził je i promem udał się do Polski. W ślad za nim udali się jednak szwedzcy urzędnicy, którzy podjęli próbę sprowadzenia ich z powrotem do Szwecji. Sprawą zajęło się Stowarzyszenie Ordo Iuris, które postanowiło pomóc Rosjanom. Dziś sąd zdecydował, że dziewczynki nie wrócą do Szwecji.

– Sąd nie może wydać małoletnich dzieci poza terytorium RP, gdzie wjechały pod opieką ojca. Po wysłuchaniu małoletnich i wobec braku dokumentu potwierdzającego ograniczenie praw ojcu, sąd uznał, że mając na uwadze szeroko rozumiane dobro małoletnich, należy pozostawić je pod opieką ojca – stwierdziła w uzasadnieniu sędzia Żaneta Seliga-Kaczmarek.

Walka ojca o córki, które szwedzcy urzędnicy oddali do muzułmańskiej rodziny zastępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!