Wiadomości

Walka ojca o córki, które szwedzcy urzędnicy oddali do muzułmańskiej rodziny zastępczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Adwokat z Ordo Iuris Bartosz Lewandowski opowiedział portalowi wPolityce.pl o dramatycznej walce reprezentowanego przez niego Rosjanina, który podjął walkę o trzy córki, które szwedzkie służby socjalne odebrały rodzinie i umieściły je w muzułmańskiej rodzinie zastępczej.

– Wszystkie trzy dziewczynki są obywatelkami tylko i wyłącznie Federacji Rosyjskiej. Mieszkały z rodzicami na terenie Szwecji, gdy u mamy tych dzieci ujawniła się schizofrenia paranoidalna, co było powodem odebrania tych dzieci przez służby socjalne i przekazania ich do rodziny muzułmańskiej. Ojciec nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej, natomiast mógł się spotykać z dziećmi tylko raz w tygodniu na 6 godzin — powiedział portalowi wPolityce.pl mec. Bartosz Lewandowski.

Ojciec podjął próbę odzyskania dzieci.

– Pisał wnioski, aby dzieci do niego wróciły, natomiast argumentacja Szwedów była ciągle taka sama – że przebywa on w Szwecji w trybie procedury legalizacyjnej i jest bez stałego źródła utrzymania (pracuje jako dekarz) — zaznaczył mec. Lewandowski.

W końcu ojciec zdecydował się na desperacki krok i podjął próbę wywiezienia dzieci do Rosji. Podróż rozpoczął od przepłynięcia promem do Polski. Jednak rodzina muzułmańska zdążyła zgłosić zaginięcie dziewczynek i zostały one wpisane do systemu SIS, w wyniku czego zostały zidentyfikowane przez polską straż graniczną jako poszukiwane. Zostały przewiezione na lotnisko na Okęciu.

– Od razu zjawili się tam urzędnicy szwedzcy, którzy zażądali natychmiastowego wydania dzieci – na godz. 17 mieli już zarezerwowany lot powrotny do Szwecji. Dzięki postawy rozsądku policji i straży granicznej udało się zatrzymać te dzieci tymczasowo w Polsce — zrelacjonował portalowi wPolityce.pl całą sytuację mec. Lewandowski. Do Polski przybyła też muzułmańska rodzina zastępcza, której przekazano dzieci. Podobno jedna z dziewczynek była przerażona, gdy zobaczyła swoją rodzinę zastępczą.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!