Felietony

Czy policja jest nam potrzebna? Rozdawnictwo ważniejsze niż bezpieczeństwo?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na początku chciałbym zaznaczyć, że przedstawiona opinia jest subiektywna i oparta na moich osobistych obserwacjach.

Podstawą funkcjonowania państwa jest silna armia oraz służby porządkowe. Państwo, które nie dba o ład wewnętrzny i o skuteczne ściganie przestępców nie może funkcjonować poprawnie. Jest oczywiste, że sprawna policja jest jednym z tych czynników, który zapewnić może zachowanie porządku publicznego. W sytuacji przyjmowania coraz większych kwot uchodźców, co ład ten skutecznie obniża, jest to szczególnie istotne.

Zamiast wspierania armii urzędników (najczęściej nikomu do niczego niepotrzebnych), państwo powinno zainwestować w policję. Przede wszystkim, kadry powinny zostać oczyszczone ze starych aparatczyków komunistycznych, Stosowane przez nich metody powinny być wyeliminowane. Ten proces zapewne przebiega już naturalnie, ze względu na wymianę kadr – przynajmniej na dole tej urzędniczej machiny. Niestety, przez długie lata tolerowani byli ludzie, którzy z lubością służyli zbrodniczemu systemowi, jakim był komunizm. Dość powszechna jest opinia, że „góra” nadal obsadzona jest przez takich ludzi, a ważne państwowe stanowiska piastowane są przez osoby wywodzące się z systemu, o którym oficjalnie mówi się, że został dawno obalony. Policja nigdy nie powinna być narzędziem, służącym do reperowania budżetu państwa. Narzucanie funkcjonariuszom wykonywania „planów” odnośnie ilości wystawianych mandatów jest niedopuszczalne i nie ma nic wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo. Podobnie jak niedopuszczalne jest inwigilowanie szerokich rzesz obywateli, prześladowanie patriotów czy urządzanie różnego rodzaju prowokacji, co miało miejsce podczas wielu edycji Marszu Niepodległości. Policja nie powinna zajmować się sprawami błahymi, gonieniem statystyk poprzez wystawienie mandatów za picie piwa w parku (do tego potrzebna jest zmiana ustawy), czy ochranianiem pochodu zboczeńców i dewiantów (takowe pochody w ogóle nie powinny się odbywać!).

Mundur policjanta musi wzbudzać szacunek, a osoba go nosząca powinna czuć z tego powodu dumę. Jak jest w rzeczywistości? W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie na odwrót, dlatego zewnętrzny obraz policjanta także powinien przejść metamorfozę. Dobrze opłacana i sprawnie zarządzana policja jest gwarantem ładu państwowego, gwarantem tego, że skorumpowanych policjantów, miernot i nieudaczników życiowych będzie w jej szeregach coraz mniej.

Brak dostatecznych środków finansowych na utrzymanie i modernizację policji jest zapewne spowodowany socjalistycznym rozdawnictwem PiS i przekupstwem wyborców za pomocą publicznych pieniędzy. Niezadowolenie policji jest niesłychanie niebezpieczne i stwarza realną groźbę zachwiania wewnętrznego ładu państwa. Dlaczego socjalistyczny rząd PiS tego nie rozumie? Dlaczego nie rozumie zagrożeń płynących z przyjmowania wielkich kwot imigrantów? Czy rząd PiS zdaje sobie sprawę z tego, że na horyzoncie pojawiają się różnego rodzaju niegodziwcy i szubrawcy, którzy pod sztandarami KOD i innych zdradzieckich barw tylko czyhają na to, by zaskarbić sobie przychylność policji?

W dniu dzisiejszym, w Warszawie zaplanowany jest przemarsz kilkunastu tysięcy pracowników służb mundurowych w ramach trwającej od dłuższego czasu akcji protestacyjnej. Manifestacja ma być swojego rodzaju punktem kulminacyjnym i wyrazem wciąż trwającego niezadowolenia Policji.

Źródło fotografii: (fot. archiwum Tomasza Świerczyńskiego) http://panstwowa.policja.pl/pp/w-obiektywie/29,Na-sluzbie.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!