Wiadomości

Część oddziałów rosyjskich walczących w rejonie na północ od Kijowa prawdopodobnie znalazła się w kotle

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy wczoraj wieczorem, bitwa o Kijów kończy się spektakularną klęską wojsk rosyjskich. Wygląda na to, że klęska ta w ostatecznym rozrachunku może okazać się większa, niż nam się to wydawało. Podobno część oddziałów walczących w rejonie na północ i północny-zachód od Kijowa znalazła się w kotle…

Przypomnijmy, iż w rejonie na północny-zachód od Kijowa wojska ukraińskie do środy włącznie odepchnęły Rosjan od trasy Kijów-Żytomierz oraz odzyskały Irpień, z kolei w nocy z środy na czwartek oraz w ciągu wczorajszego dnia Rosjanie wycofali większość sił z rejonu z Buczy, Hostomela i Borodzianki. Jednostki rosyjskie odskoczyły w kierunku Iwankowa. Pozostawiono jedynie ariergardy, które to jednak, spychane przez Ukraińców, stopniowo wycofywały się w ślad za siłami głównymi.

Bitwa o Kijów – spektakularna klęska Rosjan

Wojska ukraińskie szybko zdobywały teren, tak że dziś do południa pod ich kontrolą znalazło się szereg kolejnych miejscowości, co możemy zobaczyć na poniższej mapie:

W Buczy ponoć wciąż trwają walki i Rosjanie nadal utrzymują się w niektórych punktach miasta. Z tego też powodu władze lokalne zwróciły się do mieszkańców, którzy opuścili Buczę, by na razie wstrzymali się z powrotem. Natomiast sąsiedni Hostomel właśnie został praktycznie bez walki przejęty przez siły ukraińskie.

Ale na tym nie koniec, bo oto pojawiła się informacja, że wojska ukraińskie przejęły kontrolę nad Iwakowem. Dowodem na to ma być opublikowane w sieciach społecznościowych zdjęcie:

Sygnałów, iż Iwanków znalazł się pod kontrolą wojsk ukraińskich, pojawiło się w ciągu ostatniej godziny więcej. Gdyby informacja ta się potwierdziła, oznaczałoby to, że oddziałom rosyjskim pozostającym w rejonie Buczy oraz w pobliskich wioskach odcięta została droga odwrotu.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!