Wiadomości

Czarnoskóry kardynał skrytykował ruch „Black Lives Matter”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ruch „Black lives Matter” szybko przejęli ludzie, którym zależy na tym, by zniszczone zostały wartości, na jakich została ufundowana cywilizacja. Walka z rasizmem jest tu ogólnikowym wnioskiem, obok której pojawiają się zupełnie konkretne postulaty promujące ideologię gender i uderzające w rodzinę – uważa czarnoskóry kard. Wilfrid Napier. Komunikat na temat wypowiedzi duchownego opublikował portal „Vatican News”. Portal TVP Info zwraca uwagę, że ukazał się on wyłącznie w polskiej i czeskiej wersji portalu.

Kard. Napier udzielił niedawno wywiadu włoskiemu portalowi „La Nuova Bussola Quotidiana”. Notkę na ten temat opublikował portal „Vatican News”. Jak szybko dostrzegli internauci, pojawiła się ona wyłącznie na polsko- i czeskojęzycznej wersji portalu. Próżno jej szukać np. na anglo-, niemiecko- czy francuskojęzycznych wersjach.

Pochodzący z RPA duchowny, który sam w przeszłości doświadczył represji na tle rasowym, ostro skrytykował ruch „Black Lives Matter”, odpowiadający za przetaczające się przez amerykańskie i zachodnioeuropejskie miasta zamieszki, w wyniku których m.in. demolowane są pomniki.

Jak ocenił kard. Napier, ruch „Black Lives Matter” wypowiada się przeciwko tradycyjnej rodzinie, opartej o związek kobiety i mężczyzny, oraz popiera aborcję. Podkreślił tu poparcie, jakie wyraziły dla niego Planned Parenthood i inne organizacje aborcyjne.

– Chęć zmniejszenia liczby Afrykańczyków jest wyrazem rasizmu. Tak samo, jak udzielenie pomocy ekonomicznej tym krajom afrykańskim, które w zamian wprowadzą legislację promującą związki osób tej samej płci czy aborcję – mówi kard. Napier.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!