Wiadomości

Minister Maląg: Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – poinformowała na antenie TV Trwam minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Polska ratyfikowała konwencję za rządów PO-PSL w 2015 r. Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg wskazywała w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam, że obecnie trwają prace nad ustawą, która ma wyrazić stanowisko Polski.

– Zastrzeżenia do konwencji zostały przez Polskę złożone. Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone. Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości. Nawet w czwartek w resorcie o tym rozmawialiśmy. Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – powiedziała min. Marlena Maląg.

W czwartek Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut Ordo Iuris zapowiedziały zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jego celem jest wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej oraz opracowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!