Świat Wiadomości

Czarnoskóra profesor wzywa do likwidacji białych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal zmianynaziemi.pl Brittney Cooper, profesor badań nad kobietami, płcią i afrykanizmem na Rutgers University w New Jersey, powiedziała, że biali ludzie są historycznie „oddani nikczemności” – pisze New York Post.

Cooper złożyła odpowiednie oświadczenie podczas dyskusji nad krytyczną teorią rasową. Według Cooper biali są „tak skorumpowani”, że nie mogą ufać społeczeństwu w kwestii redystrybucji władzy między różnymi grupami ludzi.

„Ich myślenie o władzy jest tak mroczne i duchowo wadliwe, że… boją się tego oddania władzy, ponieważ nie wyobrażają sobie innego sposobu istnienia” – powiedziała.

Według Cooper problem białej supremacji można rozwiązać, po prostu ich „zabijając”. Czarnoskóra aktywistka wezwała do „pozbywania się tych złoczyńców”, dodając, że „to nie jest projekt przemocy”.

Kobieta zauważyła również, że „głęboko wierzy, że rzeczy, które mają początek, mają swój koniec”.

W swoim przemówieniu Cooper zwróciła również uwagę na zmieniające się dane demograficzne i spadające wskaźniki urodzeń wśród białych ludzi. Jej zdaniem koniec tak zwanej wojny kulturowej ujrzą dopiero przyszłe pokolenia.

W lutym prezydent USA Joe Biden stwierdził, że biali rasiści są głównym zagrożeniem terrorystycznym w Stanach Zjednoczonych. Amerykański przywódca nazwał zwolenników białej supremacji i członków Ku Klux Klanu najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w Stanach Zjednoczonych.

Klasyka gatunku…

Źródło: zmianynaziemi.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!