Wiadomości

Były dowódca batalionu „Donbas” został uprowadzony w Kijowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kijowie nieznani sprawcy uprowadzili byłego dowódcę batalionu ochotniczego „Donbas”, a obecnie jednego z przywódców Ruchu Wyzwolenia, Anatolija Winogrodskiego, o czym poinformował na Facebooku jego poprzednik na stanowisku dowódcy batalionu „Donbas”, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Siemien Siemienczenko:

Przypomnijmy, że weterani batalionu „Donbas” od 17 października uczestniczą w akcji protestacyjnej pod budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy, gdzie stanęło miasteczko namiotowe, nazywane obozem rewolucyjnym. Porządku na terenie obozu złożonego z kilkudziesięciu namiotów polowych i wyposażonego w kuchnie polowe strzegą oddziały samoobrony, których trzon stanowią właśnie weterani batalionu „Donbas”. Przedwczoraj w centrum Kijowa uprowadzony został Oleksandr Nowikow ps. „Hammer”, który przeszedł cały szlak bojowy batalionu „Donbas”, a w ostatnich dniach kierował samoobroną przed budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy. Pisaliśmy o tym tutaj:

W Kijowie nieznani sprawcy w środku dnia uprowadzili weterana batalionu „Donbas”

Już wiadomo, że Nowikowa uprowadzili funkcjonariusze ukraińskich służb specjalnych. Dziś sąd aresztował go na dwa miesiące.

Tymczasem weterani batalionu „Donbas”, równolegle z akcją prowadzoną w Kijowie, przystąpili do blokowania przedsiębiorstw należących do Petra Poroszenki i ludzi z nim związanych. Oto dzisiejsza relacja z akcji w Nowogrodzie Wołyńskim:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!