Wiadomości

Były animator kultury gwałcił dzieci. Został skazany na 25 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marek M., były animator kultury, usłyszał kilkadziesiąt zarzutów dotyczących m.in. gwałtów i tworzenia materiałów pedofilskich. Jego ofiarami były dzieci, którym podawał środki odurzające. Sąd skazał go na – możliwy w tego typu zbrodniach – najwyższy wymiar kary, 25 lat pozbawienia wolności. Obrońca bydgoszczanina zapowiedział apelację.

40-letni Marek M. organizował wypoczynek dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia. Dzieci mogły za darmo nocować w domkach kempingowych. Podczas wyjazdów bydgoszczanin miał podawać dzieciom tabletki, po których traciły świadomość.

Kiedy mężczyzna został zatrzymany, policja znalazła w jego komputerze materiały pornograficzne i dowody obcowania płciowego z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Niektóre zachowania były wyjątkowo brutalne.

Zarzuty wobec Marka M. dotyczą okresu od sierpnia 2015 do marca 2017 r. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o skrzywdzenie sześciorga dzieci.

Sąd skazał bydgoszczanina na 25 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu kary ma on odbywać terapię w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Marek M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

40-latek był w przeszłości dziennikarzem radiowym i miał wielu znajomych wśród polityków i społeczników.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!