Wiadomości

Brawurowa akcja Polaków z Grodzieńszczyzny – „Polska tabliczka – na polskim domu!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki akcji młodych polskich działaczy z Grodzieńszczyzny w miejscowościach zamieszkanych przez Polaków pojawiły się tabliczki z nazwami ulic w języku państwowym i polskim.

„Za nami udana kampania „Pamiętam, kim jestem”, nawołująca do deklarowania polskiej narodowości w niedawnym spisie ludności na Białorusi. Tym razem w ramach kolejnej akcji „Polska tabliczka – na polskim domu!” wolontariusze Fundacja Młode Kresy zamontowali na polskich domach pierwsze dwujęzyczne tabliczki z nazwami ulic w języku polskim oraz w jednym z dwóch języków państwowych (po białorusku lub rosyjsku). Będą one zdobić domy Polaków, którzy uważają, że czas najwyższy nadać polskiemu należny mu status!” – czytamy na facebookowym profilu Polaków z Grodzieńszczyzny.

„Pierwsze kilkanaście tabliczek zawisło w Lidzie i rejonie werenowskim, gdzie Polacy stanowią nawet kilkadziesiąt procent ludności. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, a mieszkańcy domów z chęcią wywieszali tabliczki z polskimi nazwami ulic. Zgłaszają się do nas kolejne osoby, chętne do wywieszania tabliczek. Dlatego akcja będzie kontynuowana przez wolontariuszy Fundacji” – czytamy dalej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!