Wiadomości

Banaś kontratakuje – NIK ostro o sztandarowym programie Patryka Jakiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Programu „Praca dla więźniów” ma dotyczyć raport Najwyższej Izby Kontroli, którego wyniki ogłosi jutro Izba – dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy RMF FM. Ten program – rozpoczęty w 2016 roku – to jeden ze sztandarowych pomysłów byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Z ustaleń RMF wynika, że w raporcie NIK znajdzie się bardzo krytyczna ocena części inwestycji związanych z wdrażaniem programu. Polegał on na tworzeniu miejsc pracy dla więźniów przez budowę hal produkcyjnych w zakładach karnych. Kontrolerzy wykryć mieli nieprawidłowości w przetargach na te inwestycje. Z naszych ustaleń wynika, że w raporcie są zawiadomienia do prokuratury.

Raportu nie będzie jednak prezentował prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. W konferencji mają wziąć udział dyrektorzy, bardzo prawdopodobny jest nawet brak na niej któregoś z wiceprezesów.

Marian Banaś w ogóle nie chce występować publicznie – poza oświadczeniem z zeszłego tygodnia, że jego „osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej”. Dlatego też jutro na godzinę 12:00 nie przyjdzie na posiedzenie senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Opozycyjni senatorowie chcieli go zapytać o wszystkie nieprawidłowości.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!