Polska Wiadomości

Bodnar chce przywrócić praworządność, łamiąc konstytucję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

-Mamy sytuację, w której przywracamy tę konstytucyjność i szukamy jakiejś podstawy prawnej, żeby to zrobić – oświadczył minister sprawiedliwości Adam Bodnar, usprawiedliwiając kontrowersyjne działania swojego nie-rządu wobec TVP i PAP.

Bodnar chce przywrócić praworządność, łamiąc konstytucję. W niedawnej rozmowie z Radiem ZET nowy minister sprawiedliwości został zapytany o decyzję ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o postawieniu w stan likwidacji spółek mediów publicznych – TVP, Polskiego Radia i PAP. W ocenie ministra, działania Sienkiewicza są „absolutnie” zgodne z prawem.

-To są możliwości, które ma pan minister jako minister odpowiedzialny za aktywa państwowe w tym obszarze mediów publicznych. Po prostu minister Sienkiewicz realizuje określoną strategię przywrócenia porządku konstytucyjnego w mediach publicznych – oświadczył Bodnar.

-Porządku konstytucyjnego, który rozumiem poprzez zapewnienie rzeczywistego pluralizmu w mediach publicznych i rzeczywistego informowania obywateli, wykonywania obywatelskiego prawa do informacji – doprecyzował.

Jego zdaniem, obecnie „nie operujemy w sytuacji funkcjonowania mediów publicznych, które rzeczywiście działały na zasadach pełnej wolności i pluralizmu informacyjnego, tylko mediów, które realizowały zadania pewnego monologu partyjnego i monopolu na przekazywanie informacji”.

Bodnar przekonywał, że działania Sienkiewicza mają na celu przywrócenie tej równowagi konstytucyjnej. -Mamy sytuację, w której przywracamy tę konstytucyjność i szukamy jakiejś podstawy prawnej, żeby to zrobić – stwierdził.

Komentując interwencję posłów PiS w siedzibach TVP i PAP szef resortu sprawiedliwości powiedział, że należy zastanowić się, czy nie doszło tam do przekroczenia uprawnień m.in. w związku z próbami legitymowania pracowników spółek. Wyraził też opinię, że marszałek Sejmu i kancelaria Sejmu powinny podjąć pracę nad precyzyjniejszą niż dotychczas definicją interwencji poselskiej.

NASZ KOMENTARZ: Skoro “praworządności” nie da się przywrócić zgodnie z prawem i trzeba szukać oraz korzystać z innych możliwości, rząd Tuska przyznaje tym samym , że jest rządem przestępców.

Polecamy również: Jest wniosek do Trybunału w Hadze ws. ścigania żydowskich ludobójców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!