Wiadomości

Błaszczak zapowiada zamówienie dla wojska kolejnych samobieżnych moździerzy “RAK”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Stalowej Woli podpisana dziś została umowa na dostawę dla wojska 24 artyleryjskich wozów amunicyjnych. Przy okazji szef MON Mariusz Błaszczak ujawnił, że trwają rozmowy dotyczące zakupu kolejnych samobieżnych moździerzy 120 mm „Rak”.

Miesiąc temu, o czym informowaliśmy na naszych łamach, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana otrzymała na uzbrojenie sprzęt stanowiący wyposażenie szóstego już, z ośmiu zakontraktowanych, KMO (Kompanijnego Modułu Ogniowego) M120K Rak

Po przejęciu przez odbiorcę sprzętu (osiem moździerzy Rak i cztery wozy dowodzenia), Siły Zbrojne RP mają na uzbrojeniu już 48 tych środków ogniowych. Kolejne 16 (czyli dwa pozostałe do dostarczenia KMO, które są już w HSW praktycznie gotowe) wojsko – zgodnie z harmonogramem – otrzymać ma w sierpniu i październiku. Ta ostatnia dostawa wypełni zapisy kontraktu o wartości blisko miliarda złotych.

Dziś w Hucie Stalowa Wola miała miejsce uroczystość podpisania umowy na dostawę dla wojska 24 artyleryjskich wozów amunicyjnych. Przy okazji minister Błaszczak ujawnił, że resort zainteresowany jest zakupem dodatkowych moździerzy „Rak”:

Warto też posłuchać prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, który mówił o programie bojowego wozu piechoty „Borsuk” oraz o pracach nad czołgiem podstawowym dla polskiej armii:

Czytaj też:
https://www.magnapolonia.org/polska-grupa-zbrojeniowa-dostarczy-wojsku-24-artyleryjskie-wozy-amunicyjne/

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!