Europa Wiadomości

Brytyjska policja nie potrafi ująć dilera ale za to… chce się zająć internautami, którzy wyśmiewają jego fryzurę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com brytyjska policja z Gwent opublikowała list gończy za narkotykowym przestępcą. Gdy na Facebooku zaczęto szydzić z jego fryzury policja ostrzegła, że może za to ścigać.

Policja z walijskiego hrabstwa Gwent szuka 21-letniego handlarza narkotyków Jermaine’a Taylora, który miał stawić się w więzieniu do odbycia kary, ale nie zrobił tego. W mediach w tym na portalach społecznościowych opublikowano list gończy zanim wraz ze zdjęciem. Jego wygląd, a zwłaszcza fryzura wywołały na Facebooku lawinę szyderczych komentarzy. Pojawiło się ich ponad 80 tysięcy.

Tego policja z Gwent już nie mogła zdzierżyć i wydała ostrzeżenie. „Prosimy pamiętać, że atakowanie, grożenie, nękanie ludzi w mediach społecznościowych może być niezgodne z prawem. Radzimy zachowywać się ostrożnie w mediach społecznościowych, czy przy jakiejkolwiek formie komunikacji. Jeśli mówisz o kimś coś co może być bardzo obraźliwe, nieobyczajne, obsceniczne, albo mieć charakter groźby, policja może wszcząć dochodzenie– napisała w swej groźbie policja z Gwent

Diler został skazany w 2017 roku na trzy lata więzienia. W grudniu 2018 roku został zwolniony, ale złamał warunki zawieszenia kary i teraz jest poszukiwany, by ponownie wrócił do więzienia. Policja zaś zajmuje się studiowaniem wpisów na Facebooku i grożeniem tym, którzy szydzą z kryminalisty.

Należy mieć nadzieję, że poseł Misiło nigdy nie popadnie w kłopoty z prawem w Wielkiej Brytanii i nie będzie ścigany listami gończymi. Wtedy bowiem brytyjska policja będzie musiała zająć się setkami tysięcy komentarzy.

Monty Python przy tym leży…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!