Wiadomości

Biskup Antoni Dziemianko w ciężkim stanie, został zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biskup Antoni Dziemianko w ciężkim stanie. Został przewieziony z Pińska do Brześcia. Oficjalnie chodzi o serce, ale według nieoficjalnych informacji, potwierdzonych z kilku źródeł chodzi o płuca i jednak o koronavirusa – poinformował na facebooku Andrzej Poczobut ze Związku Polaków na Białorusi.

„Historia jest związana z głośnym bierzmowaniem w trakcie #pandemia które miało miejsce w Oszmianach. Proboszcz kościoła św. Michała Archanioła ks. Jan Puzyna lekceważył zagrożenie. Nie zważając na głosy części wiernych nie odstąpił i obrzęd bierzmowania odbył się. Nasz grodzieński biskup Aleksander Kaszkiewicz zachował się nadzwyczaj przytomnie i konsekwentnie. Dlatego go w Oszmianach nie było. Bez biskupa nie ma bierzmowania. Jednak udało się ściągnąć biskupa Dziemianke…” – dodaje Andrzej Poczobut.

„Teraz proboszcz Jan leży w szpitalu w Grodnie, w bardzo ciężkim stanie. Koronawirus nie zna litości. Choruje również biskup Antoni. I stan jego jest bardzo bardzo ciężki” – stwierdza z goryczą red. Poczobut.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!