Wiadomości

Do niedawna kierowała kampanią wyborczą Andrzeja Dudy, teraz zastanawia się, czy na niego głosować

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która do niedawna stała na czele sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy i która pożegnała się z tym stanowiskiem, gdy Gazeta Wyborcza ujawniła, co jeszcze niedawno mówiła ona i pisała w mediach społecznościowych na temat PiS, zamieniła się w krytyka kampanii, której do niedawna przewodziła.

W piątek była szefowa kampanii Andrzeja Dudy, mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, skrytykowała na Twitterze konwencję prezydenta, a wczoraj wzięła udział w programie „Koronawirus. Raport” w TVN24, gdzie Odniosła się do tamtego wpisu.

– Przede wszystkim w moim wpisie odnosiłam się do sposobu przygotowania konwencji. Moje wpisy dotyczyły w głównej mierze tego, że konwencja była po prostu za długa. Uważam, że prezydent mógł przedstawić swój program w krótszej formule. Takiej, jaką by Polacy z jednej strony zrozumieli, a z drugiej zaakceptowali — tłumaczyła.

– To prezydent, który jest otwarty, a nie buduje wokół siebie obronne mury. Taką prezydenturę, otwartą, która słucha ludzi, taką widziałam i taką prezydenturę poprę — dodała.

Była szefowa kampanii Andrzeja Dudy krytycznie odniosła się również do terminu wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja.

– W tej sytuacji, która jest, wybory 10 maja nie mogą się odbyć. Prezydent musi mieć silną legitymację społeczną do pełnienia swojego urzędu — powiedziała.

– Chciałbym, żeby te wybory odbywały się w sposób, który nie będzie kwestionowany. Myślę, że premier Gowin ustawia swoją koncepcję w tym kierunku, że to będą wybory, które nie będą dzielić Polaków, tylko łączyć — dodała, stając po stronie lidera Porozumienia.

Ale to jeszcze nie koniec… Dziś w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Turczynowicz-Kieryłło stwierdziła, że zastanawia się, czy w wyborach prezydenckich odda głos na Andrzeja Dudę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!