Świat Wiadomości

Bil Gates zapowiada kolejną pandemie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej – powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Sueddeutsche Zeitung” Bill Gates.

– Pandemie należą do nowej normalności na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne – ocenił Bill Gates. Jego zdaniem ludzkość musi odrobić lekcję, jaką dał jej koronawirus, ponieważ jak zaznaczył „na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani”, a może być ona dziesięciokrotnie gorsza od obecnej i nie wiadomo, kiedy wybuchnie.

Gates wyraził również swój podziw dla postępu naukowego w dziedzinie opracowywania szczepionek. – To cud! Gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie – podkreślił. W związku z tym wezwał do przeciwstawienia się „szczepionkowemu nacjonalizmowi”.

W jego ocenie szefowie państw i rządów muszą zadbać o sprawiedliwe rozdzielanie szczepionek, bowiem żadnego kraju nie wolno pozostawić samotnym w walce z koronawirusem.

Czyżby wiedział coś więcej?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!