Wiadomości

Producent karabinka Grot szykuje pozew

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział, że karabinek produkowany w Fabryce Broni w Radomiu przeszedł wszystkie testy i jest w pełni bezpieczny. Odniósł się w ten sposób do niedawnej publikacji portalu onet.pl, który opisywał polską broń w negatywnym świetle.

Według posła Marka Suskiego informacje o złej jakości karabinków Grot produkowanych w Fabryce Broni w Radomiu stanowią atak na polski przemysł zbrojeniowy.

Gen Polko o „rewelacjach” Onetu ws. karabinku Grot: „Coś tutaj jest nie tak z tymi ekspertami”

Do sprawy odniosły się także Wojska Obrony Terytorialnej, które mają na wyposażeniu ponad 40 karabinków Grot. Ich liczba ma się w ciągu najbliższych lat prawie podwoić. W zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie WOT przypomniały, że „do tej pory reklamacje dotyczyły 4 proc. egzemplarzy, z czego 3705 dotyczyło tylko i wyłącznie magazynków”.

Oświadczenie rzecznika prasowego Dowództwa WOT do publikacji onet.pl

Producent karabinka Grot – Fabryka Broni Łucznik w Radomiu – przygotowuje pozew sądowy wobec tych wszystkich, którzy publikują kłamstwa na jego temat – powiedział w czwartek w Radomiu poseł PiS Marek Suski.

– W ostatnim czasie mieliśmy bezpardonowy atak na polski przemysł zbrojeniowy, w tym na fabrykę w Radomiu. Pojawiły się kłamstwa, które zostały upublicznione na zagranicznym, polskojęzycznym portalu, gdzie napisano, że jest raport, który mówi o tym, że karabinek jest niebezpieczny dla polskich żołnierzy – powiedział Suski. Jak podkreślił, to nieprawda.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!