Felietony

Totalny obłęd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jakżeż trzeba być opętanym z nienawiści, by zorganizować tego rodzaju zbiórkę pieniędzy? By wziąć w niej udział? Oto pod hasłem „Nowe Seicento dla 21-latka” zbierane są w internecie pieniądze na nowy samochód dla 21-latka, któremu postawiono zarzut spowodowania wypadku, w którym ucierpiała premier Beata Szydło.

„Celem tej akcji jest uzbieranie kwoty potrzebnej na zakup nowego auta marki Fiat Seicento. Auto, ktore zostalo uszkodzone to rocznik 98-2000 wg ustalen Klubu Milosnikow Fiata Seicento. Ceny takiego auta wahaja sie od 3500 zl do 5000zl, w zaleznosci od przebiegu i jego stanu. Zalezy mi aby mlody chlopak mogl kupic auto w pelni sprawne bez podejrzanej historii, ukrytych wad itp.” – czytamy na stronie pomagam.pl.

„Histeria osiągnęła tak wysoki poziom, przy dużej pomocy totalnej opozycji, że część internautów, przejęta losem 21-latka, któremu postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, zdecydowała się przeprowadzić zbiórkę środków na nowy samochód dla chłopaka” – zauważa przy okazji portal wpolityce.pl, przypominając, jak to posłowie Borys Budka z PO oraz Marek Sowa z Nowoczesnej zapowiedzieli pomoc prawną dla 21-latka.

Trudno nie przyznać racji, gdy obserwuje się to, co się wokół tej sprawy dzieje…

„Przy calym naglosnieniu sprawy ciezko bedzie mu odzyskac wrak auta, jak obecnie rzadzacym wrak samolotu. To bedzie niewatpliwie dluga i trudna droga. W ten sposob chcialbym mu ja ulatwic i zapewnic choc troche spokoju oraz ograniczyc jego wydatki. Nie jest to zawrotna kwota, kazda zlotowka to wyraz solidarnosci z poszkodowanym, na ktora nie moze liczyc w tak ogromnym stopniu jak premier Beata Szydlo czy pracownicy BOR” – pisze przesiąknięty nienawiścią organizator zbiórki.

Można by na to machnąć ręką – ot kolejny świr zaczadzony nienawiścią do rządu, gdyby nie to, że zbiórka przyniosła nadzwyczajne efekty. Udało się już bowiem z nawiązką zgromadzić potrzebną do zakupu nowego samochodu kwotę.

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!