Polska Wiadomości

Będzie śledztwo w sprawie znieważenia wizerunku Matki Boskiej przez Nergala

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal regiony.tvp.pl po dokonanej analizie postanowienia prokuratury rejonowej o odmowie wszczęcia śledztwa wobec lidera zespołu Behemoth w związku z jego wpisem na portalu społecznościowym, nakazano podjąć to postępowanie – poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie.
O sprawie informował w piątek portal dorzeczy.pl. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wpisu, który zamieścił na Facebooku wokalista zespołu Behemoth Adam Darski “Nergal”. W poście z końca września artysta miał umieścić zdjęcie, na którym widać obraz z wizerunkiem Matki Boskiej przygnieciony butem. Zdjęcie opatrzone zostało podpisem: “O Matko Miłosierdzia módl się za nami”.
“W związku z dokonaną w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie analizą postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie wpisu członka zespołu muzycznego Behemoth zamieszczonego na Facebooku 25 września br., stwierdzono iż postanowienie to wydano przedwcześnie” – przekazała prokuratura regionalna. Jak dodała skutkowało to wydaniem przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie polecenia o podjęciu postępowania.

Do Rzeczy podało, że do Instytutu Ordo Iuris zgłosił się w tej sprawie mężczyzna, który poczuł się pokrzywdzony wpisem wokalisty. W konsekwencji do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego.

Jak wynikało z doniesień portalu, prokuratura postanowiła o odmowie wszczęcia śledztwa, zaś w uzasadnieniu decyzji śledczy wskazywali, że wizerunek Matki Boskiej jest zasłonięty butem i nie ma pewności, że obraz ten jest przedmiotem czci religijnej. Zdaniem prokuratury rejonowej, osoby odwiedzające profil Darskiego – w związku z jego powszechnie znanymi kontrowersyjnymi postawami – powinny zdawać sobie sprawę, na jakie treści mogą się tam natkną.

Czy Nergalowi upiecze się również tym razem?

Źródło: regiony.tvp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!