Wiadomości

Polański odwołał wizytę w łódzkiej filmówce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Roman Polański odwołał sobotnie spotkanie ze studentami i pracownikami Szkoły Filmowej w Łodzi. Poinformowała o tym na swojej stronie internetowej uczelnia.

„Na prośbę Romana Polańskiego, spotkanie w Szkole Filmowej w Łodzi, które miało odbyć się w sobotę, 30 listopada, zostało odwołane” – napisano w komunikacie.

W piątek wieczorem reżyser wziął udział w Łodzi w gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia, podczas której odebrał statuetkę Złotego Glana, przyznawaną „niepokornym twórcom filmowym idącym pod prąd modom i trendom”. Polański zaprosił też na projekcję swojego najnowszego filmu „Oficer i szpieg”, a chwilę później opuścił salę.

W sobotę Polański miał odwiedzić Szkołę Filmową w Łodzi. Jego wizycie sprzeciwiała się m.in. grupa studentów, pracowników i absolwentów uczelni. W internetowej petycji, skierowanej do władz szkoły i jej rektora prof. Mariusza Grzegorzka, domagali się odwołania spotkania.

Napisali oni w petycji, iż Szkoła Filmowa „tak jak każda inna placówka edukacyjna powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne”, dodając, że „Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie”

Czytaj też:

Rektor łódzkiej „filmówki” o sprawie Polańskiego: Nie wolno wydawać wyroków w sprawach tak niejednoznacznych i skomplikowanych”

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!