Wiadomości

Bartem Staszewskim zajmie się prokuratura? Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bart Staszewski to osobnik, o którym niewiele wiadomo, znany jest niemal wyłącznie z plucia jadem nienawiści i produkowania fake newsów. Wściekle atakuje on coraz to kolejne środowiska i osoby – i to w zasadzie jest jedynym jego “osiągnięciem”.

Ostatnio nazywał polskich funkcjonariuszy „bohaterami za 10 groszy”, „zwykłymi bandytami” i „przebierańcami w polskich mundurach”. Z kolei do rzeczniczki prasowej Straży Granicznej napisał: „Zdejmij mundur, przeproś matkę”. Teraz Bartem Staszewskim ma zająć się prokuratura. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Jest to zawiadomienie z art. 226 § 1. kodeksu karnego, który dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego.

W ostatnich dniach głośno jest w związku z działaniami służb, które zabrały się za osoby, które z wulgarnych i agresywnych wystąpień w przestrzeni publicznej uczyniły sobie sposób na życie i zarabianie pieniędzy. Dobrze by było, by w ramach tych działań przyjrzały się też aktywności Barta Staszewskiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!