Wiadomości

Bąkiewicz: Powstańcy walczyli o ideę niepodległego państwa polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ulicami stolicy Polski przeszedł tradycyjny Marsz Powstania Warszawskiego. Robert Bąkiewicz w swoim krótkim przemówieniu przypomniał, że powstańcy walczyli o ideę niepodległego państwa polskiego.

– Oni walczyli nie o te wszystkie rewolucyjne hasła, które się dziś pojawiają. Nie o hasła wyimaginowanej równości. (…) Niech nikt nam nie wmawia, że walczyliśmy tutaj jako Polacy z nazistami o rewolucyjną równość, którą się nam proponuje. Dziś jest wielu małych ludzi, którzy chcą niszczyć ideę niepodległego i suwerennego państwa polskiego – powiedział Bąkiewicz, dodając, że przeciwnicy tej idei starają się uderzać podstawy bytu państwa polskiego.

Jak podkreślił, celem Marszu jest oddanie czci zamordowanym powstańcom i cywilom. – Powinniśmy być godni ich idei.

– Mam jeden ważny postulat, który powinien dotyczyć nas wszystkich – z prawej i lewej strony. Tych, którzy chcą Polski suwerennej i niepodległej. To postulat patriotyzmu. Odrodzenia patriotyzmu, który pobudzi ducha narodowego i zbuduje naród, który jest wspólnotą. Nie naród, w którym każdy Polak Polakowi wilkiem, ale gdzie Polak Polakowi przyjacielem – mówił Bąkiewicz.

Filmy i zdjęcia:

Godzina „W”

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!