Wiadomości

Azerbejdżan ogłosił mobilizację, żołnierze rezerwy mają się stawić do wojska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donoszą lokalne media, mobilizacja ogłoszona została „w związku z męczeńską śmiercią żołnierzy azerbejdżańskich”. W wydanym oświadczeniu stwierdzono, że do służby powołani zostali żołnierze rezerwy.

Żołnierz armii azerbejdżańskiej zginął dziś rano w wyniku ostrzału ze strony armeńskich żołnierzy na granicy armeńsko-azerbejdżańskiej. Zdarzenie to, będące kolejnym z całej serii tego rodzaju incydentów granicznych, skłoniło władze Azerbejdżanu do ogłoszenia moblizacji.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu stwierdziło, że Armenia nasiliła w ostatnim czasie prowokacje graniczne, a sytuacja na granicy wciąż się pogarsza się. Dodano, że atakiem na region Tovuz w Azerbejdżanie w dniu 12 lipca 2020 roku Armenia zerwała zawieszenie broni i ponownie rozpaliła napięcie między obydwoma krajami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu uznało administrację armeńską za odpowiedzialną za męczeńską śmierć żołnierzy azerbejdżańskich, a Prokuratura Generalna wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu podkreślono, że administracja Erewania składała oświadczenia dotyczące pokojowego rozwiązania konfliktu w Górskim Karabachu, ale ta krwawa akcja była wyraźnym sygnałem, że władze Armenii nie chcą pokoju, ale chcą kontynuować agresywną politykę.

/haberler.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!