Wiadomości

TVP Info: Kaczyński postawi Ziobrze twarde warunki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dojdzie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą – wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal tvp.info. Liderowi Solidarnej Polski mają zostać postawione twarde warunki: albo dojdzie do porozumienia, albo powstanie rząd mniejszościowy, a zachowania polityków SP będą obserwowane.

„Zakończyła się narada kierownictwa @pisorgpl Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie” – napisała wcześniej na twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

W spotkaniu poza szefem PiS Jarosławem Kaczyński wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

Spotkanie kierownictwa PiS to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt. Mimo dyscypliny jaka obowiązywała w klubie PiS, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia; 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Od tego czasu politycy PiS wielokrotnie powtarzali, że koalicja rządowa praktycznie nie istnieje.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!