Polska Wiadomości

Zbigniew Ziobro skomentował zaistniałą sytuację w Zjednoczonej Prawicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Jestem przekonany, że mądrość naszej koalicji pozwala dojść do porozumienia i znalezienia kompromisu w sprawach trudnych i tak ważnych jak ochrona zwierząt – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

– Jesteśmy w sytuacji pewnych emocji, które polityce zawsze towarzysza. Czasami są one mocniejsze i powodują większą uwagę mediów – rozpoczął Zbigniew Ziobro.

– Uważam, że Zjednoczona Prawica jest dobrem. Przyniosła Polsce wiele dobrego. Jestem przekonany, że ten projekt może jeszcze dużo uczynić. Nie jesteśmy idealni, ale na pewno lepsi od naszych poprzedników – powiedział minister sprawiedliwości.

– Nawet w kochającej się rodzinie dochodzi do napięć i konfliktów. Mądrość każe to rozwiązywać. Wierzę, że nasza koalicja nie wychodzi dobrze tylko na zdjęciach – dodał.

– Ta koalicja jest dobrem. Warto, żeby mimo napięć, trwała dalej – mówił lider Solidarnej Polski. – Poszczególnie koalicje trzeszczały w szwach, tam te napięcia były nieporównywalnie większe niż w tej koalicji, która ma za sobą wiele zwycięstw – kontynuował.

– Nie jesteśmy przekonani, byśmy naruszyli w jakikolwiek sposób program Prawa i Sprawiedliwości – dodał. – Jesteśmy otwarci i gotowi na rozmowę również w obszarze ustawy o ochronie zwierząt – zadeklarował Ziobro.

– Projekt dotyczący odpowiedzialności urzędników wymagał rozmowy, są sytuacje wymagające, by osoby podejmujące najtrudniejsze decyzje mogły działać bez lęku, jesteśmy gotowi rozmawiać, ale trzymając się zasady, że prawo wobec wszystkich jest równe- powiedział.

– Są sytuacje, które usprawiedliwiają szukanie wyjścia z sytuacji, aby osoby podejmujące najtrudniejsze decyzje, mogły z poczuciem osobistego bezpieczeństwa, bez lęku działać na rzecz dobra wspólnego – dodał.

Co o tym myślicie?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!