Wiadomości

Autor znanych polskich przebojów trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marek Gaszyński to polski dziennikarz i autor polskich przebojów takich, jak “Gdzie się podziały tamte prywatki”, czy “sen o Warszawie”. Okazuje się, że w ciężkim stanie trafił do szpitala. Smutną wiadomość przekazała jego córka.

– Kochani, nasz tata i dziadek, Marek Gaszyński, przebywa obecnie w ciężkim stanie w szpitalu. Ogromnie proszę w imieniu swoim, jak i całej rodziny, o przesyłanie mu dobrej energii, by jak najszybciej wyzdrowiał i wrócił do nas, jak zawsze uśmiechnięty i pełen energii. Idzie już ku lepszemu, tata dzielnie walczy, ale wasze wsparcie jest mu bardzo potrzebne – napisała Marta Gaszyńska.

O chorobie Gaszyńskiego poinformowała także Grażyna Orlińska, poetka i scenarzystka. – Marek Gaszyński – gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów i wielu książek, przeuroczy gawędziarz, mistrz dowcipu i celnej pointy, żywa encyklopedia piosenki…potrzebuje naszego mentalnego wsparcia. Jest w szpitalu, w ciężkim stanie.. Otoczmy go dobrymi myślami… Marku, Przyjacielu – to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Wracaj…proszę, wracaj… – przekazała.

Polski prezenter i dziennikarz pisał teksty dla wielu sławnych artystów, chociażby Czesława Niemena, Czerwonych Gitar czy Haliny Frąckowiak. Jest również autorem licznych książek o polskiej muzyce. W 2020 roku odznaczono go Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2015 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!