Wiadomości

Atak wandali na dinozaury w Otmuchowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wandale znów dali o sobie znać w Otmuchowie. W miniony weekend, pod osłoną nocy, zdewastowano replikę dinozaura stojącą w jednym z miejscowych parków – informuje Radio Opole.

Zniszczeniu uległa figura przedstawiająca utahraptora, który po ziemi stąpał około 125 milionów lat temu. Straty na razie nie zostały jeszcze wycenione. O sprawie powiadomiono miejscową policję, która w celu ustalenia sprawcy ma przejrzeć miejski monitoring. Władze Otmuchowa apelują też do ewentualnych świadków zajścia o zgłaszanie się na komisariat.

To nie pierwszy raz, gdy dinozaury w Otmuchowie przegrały walkę z człowiekiem. W maju 2017 roku chuligani porobili w figurach dziury i pourywali im ogony. Straty wyniosły wówczas około siedmiu tysięcy złotych i musiały zostać pokryte przez ubezpieczyciela, gdyż policji nie udało się odnaleźć sprawców.

Dodajmy, że repliki dinozaurów pojawiły się Otmuchowie pod koniec lata 2014 roku. Na terenie zrewitalizowanego parku stanęło 9 naturalnej wielkości figur przedstawiających wymarłe przed milionami lat zwierzęta.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!