Wiadomości

Artyleria syryjska ponownie ostrzelała stanowiska wojsk tureckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz drugi w tym tygodniu artyleria syryjska ostrzelała posterunek obserwacyjny wojsk tureckich pobliżu miasta Szyr-Magar w północno-zachodniej części prowincji Hama.

Ostrzał artyleryjski, który miał miejsce w późnych godzinach wieczornych 29 czerwca, zbiegł się w czasie z powrotem jednostki tureckiej, która patrolowała stref zdemilitaryzowaną w prowincji Idlib.

Wcześniej w tym tygodniu podobny atak artyleryjski na ten sam posterunek obserwacyjny spowodował śmierć jednego tureckiego żołnierza i ranienie kilku innych. Syryjska telewizja państwowa potwierdziła, że to armia syryjska przeprowadziła atak, twierdząc, że była to odpowiedź na atak rakietowy przeprowadzony na obszary cywilne.

Po tym zdarzeniu tureckie wojsko wzmocniło swoje siły na posterunku Szyr-Magar. Podobno rozmieszczono tam więcej personelu i broni.

Tureckie Ministerstwo Obrony Narodowej jeszcze nie skomentowało nowego incydentu. Jednak możemy spodziewać się kolejnej zbrojnej odpowiedzi, jak to miało miejsce poprzednim razem:

Wojska tureckie uderzyły na pozycje wojsk syryjskich

/southfront.org/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!