Wiadomości

Wojska tureckie uderzyły na pozycje wojsk syryjskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Turcja przeprowadziła atak na stanowiska wojsk syryjskich, z których wcześniej ostrzelano turecki punkt obserwacyjny w tzw. Wielkim Idlibie – podała agencja informacyjna Anadolu, powołując się na tureckie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wcześniej w wyniku ostrzału artyleryjsko-moździerzowego zginął jeden żołnierz turecki, a trzech zostało rannych. Ankara podała, że ​​był to celowy akt agresji ze strony Syryjczyków.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Turcja oskarża syryjskie wojska o ostrzelanie tureckich wojsk w Syrii i grozi odwetem

Jak podano, turecka armia wystrzeliła piętnaście pocisków artyleryjskich w kierunku pozycji wojsk syryjskich. Ostrzał został przeprowadzony w odpowiedzi na wcześniejsze ostrzelanie przez Syryjczyków punktu obserwacyjnego Szyr-Magar w północno-zachodniej części prowincji Hama. Wczoraj wieczorem tureckie śmigłowce zabrały poszkodowanych we wczorajszym ostrzale.

Według niepotwierdzonych danych Turcy ostrzelali z artylerii stanowiska syryjskie w miejscowościach Karin, Kaff-Fid oraz w mieście Kalaat al-Madik. Równocześnie pojawiła się informacja, że duży konwój turecki przekroczył granicę turecko-syryjską i wjechał do prowincji Idlib. Zaobserwowano czołgi i inny sprzęt pancerny.

Tymczasem protureckie ugrupowanie „Dżejsz al-Izza” podjęło natarcie na pozycje syryjskich sił rządowych w rejonie miast Tel-Mallah i Al-Dżubejn. Bojownicy poinformowali, że w walkach zabili lub ranili pięćdziesięciu żołnierzy syryjskich.

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!