Wiadomości

Armia syryjska zdobyła dziesięć miejscowości w prowincji Aleppo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwa ofensywa armii syryjskiej we wschodniej części prowincji Aleppo. W toku natarcia wojska syryjskie zajęły miejscowość Al-Far oraz dziewięć innych miejscowości. Dowództwo syryjskie ma nadzieję, że jeszcze przed nadejściem ramadanu uda się zdobyć miasto Maskanah, od którego dzieli obecnie oddziały syryjskie odległość sześciu kilometrów.

Dramatycznie tymczasem rozwija się sytuacja w północno – zachodniej części prowincji Aleppo, gdzie doszło do ostrego konfliktu w łonie wspieranej przez Amerykanów Wolnej Armii Syrii. Przeciw kierownictwu Wolnej Armii Syrii podniosły bunt trzy ugrupowania – Nour al Zinki, Faylaq as-Sham oraz 1st Corps of Al-Hamza. Bunt został stłumiony, a ugrupowania te zostały rozbite. Ich przywódcy zostali uwięzieni, podobny los spotkał wielu ich stronników. W toku towarzyszących temu walk zginęło ok. sto osób, a co najmniej dwa razy tyle zostało rannych.

Tymczasem Ankara zamierza skierować do Syrii prawie 4 tysiące policjantów i żandarmów. Mają oni wesprzeć wojsko i współdziałających z nimi bojowników operujących w kontrolowanych przez nie północnych rejonach Syrii. W operacji mają uczestniczyć funkcjonariusze posiadający doświadczenie w zwalczaniu bojówek Partii Pracujących Kurdystanu.

To tyle doniesień z północno – zachodniego teatru działań. Przypomnijmy, że wczoraj pisaliśmy o tym, co dzieje się na południu:

Armia syryjska próbuje przejąć kontrolę nad granicą z Jordanią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!