Gospodarka Polska Wiadomości

W Gdańsku powstanie Port Centralny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Zarząd Morski Portu Gdańsk rozpocznie budowę Portu Centalnego. Inwestycja ta ma być jednym z najważniejszych elementów rozwoju polskiej gospodarki morskiej. Plan rozwoju portu został zaprezentowany na spotkaniu w Gdańsku z ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem.
– Inwestycja dotycząca budowy Portu Centralnego będzie jednym z najważniejszych elementów rozwoju polskiej gospodarki morskiej. Wzmocni potencjał Gdańska jako największego polskiego portu morskiego zdolnego do konkurowania z portami Europy Zachodniej. Budowa Portu Centralnego jest bez wątpienia potrzebna, co potwierdzają dostępne analizy rynkowe – stwierdził minister Gróbarczyk.
Port Centralny ma  powstać pomiędzy ujściem kanału portowego a Naftoportem . W konsekwencji zwolnią się tereny w lewobrzeżnej części Portu Wewnętrznego, które stopniowo będą oddawane miastu. Koncepcja budowy Portu Centralnego uwzględniona została w “Strategii rozwoju Portu Gdańsk do roku 2027”. Planuje się, że faza dokumentacyjna inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2019 roku, natomiast w fazę realizacyjną projekt wejdzie po roku 2020. Na nowych terenach powstać mają terminale: drobnicowy, pasażerski oraz baza przeładunku kontenerów.

Źródło: trójmiasto.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!