Felietony Wiara

Apel arcybiskupa Viganò

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poniżej publikujemy przesłanie abp. Carlo Maria Viganò, opublikowane 14 października 2023 roku. Wprawdzie odnosi się ono do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, ale biorąc pod uwagę ciągle dominującą pozycję tego państwa na świecie, podejmuje problemy i zagrożenia, jakie dotyczą całej cywilizacji chrześcijańskiej. Nie zapominajmy, że USA próbują przepychać swoją szatańską agendę także w Polsce.

Drodzy przyjaciele,

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Pozwólcie, że na początku podziękuję wam za świadectwo, które dajecie swoim braciom Amerykanom. Przebudzenie sumień jest pierwszym krokiem na drodze ku wyzwoleniu spod podstępnego przywództwa, które uzurpuje sobie najwyższe stanowiska w narodowych i międzynarodowych instytucjach. Otwarcie oczu i spojrzenie na rzeczywistość jest kluczowe, jeżeli chcemy zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje, potępić globalistyczny zamach stanu, odzyskać narodową suwerenność oraz podstawowe wolności, które zostały wam odebrane.

W ostatnich latach byliście świadkami radykalnej zmiany w społeczeństwie. Zmiany zaplanowanej przez ludzi nieposiadających wyborczego mandatu i narzuconej przez sprzedajnych przywódców. Stany Zjednoczone Ameryki, podobnie jak wiele innych narodów będących zakładnikami Agendy 2030 przeżywają bardzo poważny kryzys: inflacja, wywołany z własnej winy kryzys migracyjny, który wyrwał się spod kontroli, handel dorosłymi i dziećmi, szerząca się przestępczość i osłabienie służb policyjnych, liberalizacja przestępczości i bezkarność, powszechna społeczna degeneracja, nowe narkotyki niszczące uzależnionych, aberracje ideologii „woke”, agenda LGBTQ+ narzucana w szkołach, dyskryminacja przeciwko Białym.

Jest jeszcze dużo więcej: wojna przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi, fałszerstwa w wyborach prezydenckich, plany Wielkiego Resetu, które zdają się przebiegać gładko oraz bezdenna otchłań finansowania i pomocy wojskowej, która ma na celu przedłużenie konfliktu na Ukrainie, aby ukryć przestępstwa rodziny Bidenów i Demokratów. Ostatecznie, bardzo niepokojący scenariusz nowej wojny na Bliskim Wschodzie. To wielotorowe oblężenie nosi piętno wojny niekonwencjonalnej, która jest o wiele bardziej dewastująca niż konflikt zbrojny.

Elity chcą żebyśmy uwierzyli, że zmiany które narzucają bez żadnej demokratycznej legitymizacji, są dla naszego dobra. Ten nieubłagany proces był planowany przez dekady i ci, którzy go pragną i wdrażają należą do otwarcie anty-chrześcijańskiego i anty-chrystusowego lobby. Rozwody, aborcja, eutanazja, „zmiana płci”, pedofilia, upadek moralności, „cancel culture”, imigracja i manipulowane kryzysy są sposobem na usunięcie każdego śladu chrześcijańskiej moralności z naszych społeczeństw, na zubożenie ludności i sprzyjanie wywołaniu wojny domowej.

Mają na celu podzielenie nas, spowodowanie, że zostaniemy wrogami i zaczniemy ze sobą walczyć, zamiast jednoczyć się i walczyć przeciwko nim. Ostatecznie, cały ten chaos służy za pretekst by stłumić protesty za pomocą nowych restrykcji. Ci wywrotowcy chcą za wszelką cenę spowodować, żebyśmy myśleli, że nie ma innej alternatywy, że kryzysy które prowokują – pandemiczna farsa, kryzys klimatyczny, kryzys energetyczny i wodny, wojny zastępcze – są nie do cofnięcia i są nieuniknione.

Dzisiaj już wiemy, że tak nie jest. Mamy zdolność ucieczki z tego piekła na ziemi – i musimy to uczynić – ale będziemy w stanie to zrobić tylko jeśli zrozumiemy dwie ważne, połączone ze sobą sprawy.

Po pierwsze: globaliści są bez wątpienia dobrze zorganizowani i posiadają ogromne środki finansowe, ale jest ich niewielu a członkowie tej tyrańskiej elity posiadają nazwiska i twarze, poczynając od Rothschildów i Rockefellerów poprzez Billa Gatesa, Georga Sorosa i Klausa Schwaba. Ich bogactwo i zyski pochodzą z eksploatacji ludzi i współudziału rządzących, którzy zostali skorumpowani i kupieni.

Tutaj nazwiska również są dobrze znane: wielu polityków i przedstawicieli wiodących instytucji spośród różnych narodów uczestniczyło w programie „Młodzi Globalni Przywódcy Jutra”, szkoły przewrotu prowadzonej przez Światowe Forum Ekonomiczne. Czy przedstawiciele ponadnarodowych organizacji, których celem jest bogacenie się i zniewolenie nas, różnią się od mafii? Co nas powstrzymuje od zbuntowania się przeciwko nim w ten sam sposób w jaki zbuntowalibyśmy się przeciwko mafijnym bossom?

Drugą ważną rzeczą o której trzeba pamiętać jest fakt, że w tej duchowej bitwie, globalistyczna elita, nie ważne jak potężna zdaje się wydawać, jest posłuszna Szatanowi, Przeciwnikowi, który był mordercą od samego początku, podczas gdy My Ludzie, ze wszystkimi naszymi słabościami stoimy po stronie Wszechmogącego Boga. Czy wierzymy, że ich pan którym jest Szatan, jest potężniejszy od Pana Boga? Nasz Pan, Jezus Chrystus, Jednorodzony Syn Boży, stał się wcielony i zmierzył się ze swoją Pasją i Śmiercią na Krzyżu dokładnie po to by zerwać łańcuchy grzechu i śmierci poprzez które Szatan czyni z nas zakładników.

Za pomocą Odkupienia zostaliśmy wyswobodzeni spod jarzma diabła a dzięki Łasce posiadamy nadprzyrodzone wsparcie w walce, w tej świętej bitwie z Przeciwnikiem ludzkości. Jeżeli zrozumiemy, że zwycięstwo już zostało osiągnięte i że Bóg jest prawdziwie Wszechmocny, zrozumiemy również, że jeśli staniemy po stronie Pana i będziemy wraz z Nim walczyć przeciwko Jego i naszym wrogom, otrzymamy współudział w zwycięstwie. Pytanie nie brzmi, „czy” Bóg zwycięży nad Szatanem – Jego zwycięstwo jest pewne, ponieważ Szatan został już pokonany na Krzyżu. Pytanie brzmi, czy chcemy zwyciężyć z Bogiem, czy nieubłaganie przegrać z Szatanem?

To Bóg, Wszechmocny Bóg, trzyma przeznaczenie świata w swoich rękach. On jest Panem, Dawcą Życia. Musimy być Mu posłuszni i tylko Jemu, ponieważ to On jest dobrym Ojcem, który chce naszego dobra do tego stopnia, że oddał za nas życie Swojego Jednorodzonego Syna! Musimy wierzyć tylko w Boga ponieważ to On jest Prawdą i nie zwodzi nas!

Wyjdźcie naprzeciw, w imię Boga! Wyjdźcie z tego okropnego, piekielnego teatru stworzonego przez wywrotowych kryminalistów, którzy chcą naszej śmierci! Nie pozwólcie by zwodzenie w tym domu horrorów stało się dystopiczną rzeczywistością. Nie pozwólcie by zabito wasze ciała i dusze przez tych, którzy nienawidzą wszystkiego, co jest Dobre, Prawdziwe i Piękne ponieważ jest to obraz Boga i Jego Wielkości! Reagujcie i wstawajcie!

Przebudźcie się drodzy przyjaciele. Przebudźcie się ze swoich snów i odkryjcie ponownie radość służby Dobru wiedząc, że Bóg stoi po waszej stronie, jakkolwiek potężni Jego wrogowie mogą się wydawać. On już zwyciężył, ale chce żebyśmy wszyscy współuczestniczyli w tej duchowej bitwie, by uczynić nas wspólnikami w zwycięstwie i triumfie.

Jeżeli w tej bitwie chcecie wspomóc księży i ludzi religijnych, którzy odważnie przeciwstawiają się tyranii skorumpowanej i naznaczonej apostazją katolickiej hierarchii, możecie uczynić to poprzez dotację dla Exsurge Domine, międzynarodowego stowarzyszenia ufundowanego przeze mnie, które pomaga duchownym, którzy są wierni Chrystusowi i walczą, żeby Słowo Boże nie zostało zagłuszone, żeby światło Ewangelii świeciło w ciemnościach, żeby zawsze istnieli księża, którzy oferują Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej dla Boskiego Majestatu.

Niech Błogosławiona Dziewica Maryja, Nasza Pani i Królowa i Święty Archanioł Michał, Książę Zastępów Niebieskich, pomogą nam w tym dążeniu.

Nie dajcie się zwieść, drodzy przyjaciele: Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

Niech Bóg Was błogosławi.

Carlo Maria Viganò, Arcybiskup, były Nuncjusz Apostolski do Stanów Zjednoczonych Ameryki

Polecamy również: Trzej Ukraińcy zabili się w wypadku samochodowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!