Polska Wiadomości

Anglia: Grupa nastolatków brutalnie pobiła południowoafrykańskiego ochroniarza bo… myśleli, że pochodzi z Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal ochrona 24.pl na nagraniu z kamery samochodowej widać, jak grupa nastolatków roztrzaskuje kawałkiem betonu szybę w vanie należącym do szkolnego ochroniarza. Wcześniej napastnicy złamali mężczyźnie ramię, bo „myśleli, że jest Polakiem”.

Grupa nastolatków zaatakowała 52-letniego, pochodzącego z Afryki Południowej, pracownika ochrony szkoły w Taunton (Somerset, hrabstwo w południowo-zachodniej Anglii). Napastnicy pobili mężczyznę i zniszczyli jego samochód, bo “myśleli, że jest Polakiem”.

Jak donosi “Polish Express”, nastolatkowie najpierw zaatakowali mężczyznę bezpośrednio łamiąc mu ramię i grożąc, że podetną mu gardło, a następnie wybili szybę w jego firmowym vanie solidnym kawałkiem betonu. W czasie ataku krzyczeli, aby “wracał do Polski”.

Mężczyzna, który pochodzi z Afryki Południowej i kiedyś służył w policji, był tak poturbowany po ataku, że musiał wziąć 2 miesiące wolnego, aby dojść do siebie.

Pracownik ochrony, który został wzięty przez napastników za Polaka, zareagował na wtargnięcie nastolatków do szkolnej biblioteki. To wówczas doszło do ataku. Mężczyznę uratował jego kolega, który zadzwonił po pomoc z innego auta.

Po słowach, jakie padły podczas demolowania pojazdu, policja uznała atak za rasistowski. Obecnie prowadzone jest śledztwo w sprawie, a napastnicy, którzy zostali zarejestrowani przez kamerę samochodową i przemysłową są poszukiwani.

Ciekawe czy gdyby ochroniarz był arabem owi nastolatkowie też by się odważyli na atak. I pomyśleć, że Brytyjczycy chcą nas uczyć tolerancji…

Źródło: ochrona24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!