Wiadomości

Amerykańskie bombowce B-52 latają nad Zatoką Perską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Waszyngton twierdzi, że bombowce latają nad Zatoką Perską, aby powstrzymać Teheran przed atakowaniem amerykańskich lub sojuszniczych celów w regionie.

W środę amerykańskie bombowce strategiczne po raz drugi w tym miesiącu przeleciały nad Zatoką Perską, co według Waszyngtonu ma stanowić pokaz siły mającej na celu powstrzymanie Iranu przed atakowaniem amerykańskich lub sojuszniczych celów na Bliskim Wschodzie.

Jeden z wyższych rangą oficerów amerykańskich powiedział, że przelot dwóch bombowców B-52 Sił Powietrznych USA był odpowiedzią na sygnały, że Iran może planować w nadchodzących dniach ataki na cele amerykańskie cele w sąsiednim Iraku lub w innym regionie.

Oficer nie był upoważniony do upubliczniania informacji opartych na poufnych danych wywiadowczych i wypowiadał się w The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości.

Misja bombowców B-52, które przybyły z bazy Sił Powietrznych w Północnej Dakocie, związana jest z obawami Waszyngtonu, że w ostatnich tygodniach urzędowania administracji prezydenta Donalda Trumpa ​​Iran przeprowadzi akcje odwetowe za zabicie przez Amerykanów 3 stycznia ubiegłego roku. najwyższego irańskiego dowódcy wojskowego generała Kasema Sulejmaniego.

„Stany Zjednoczone w dalszym ciągu rozmieszczają wojska na obszarze odpowiedzialności Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych, aby odstraszyć każdego potencjalnego przeciwnika i dać jasno do zrozumienia, że ​​jesteśmy gotowi i jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każdą agresję skierowaną przeciwko Amerykanom lub naszym interesom” – powiedział generał Frank McKenzie, dowódca Centralnego Dowództwa.

„Nie szukamy konfliktu, ale nikt nie powinien lekceważyć naszej zdolności do obrony naszych sił lub do zdecydowanego działania w odpowiedzi na jakikolwiek atak” – dodał.

Jak już informowaliśmy, proirańskie milicje z Iraku i Syrii w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci gen. Sulejmaniego zapowiadają przeprowadzenie akcji zbrojnych wymierzonych w żołnierzy amerykańskich:

Jeśli dojdzie do ataku na żołnierzy amerykańskich, możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony Amerykanów, którzy od dłuższego czasu przygotowują się do tego:

Amerykański okręt podwodny uzbrojony w rakiety manewrujące wpłynął do Zatoki Perskiej

/aljazeera.com, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!