Wiadomości

Cezary Pazura będzie zachęcał Polaków do szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cezary Pazura będzie ambasadorem kampanii #Szczepimysię. Popularny aktor wystąpi w serii spotów radiowych.

W niedzielę w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia.

Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać bezpłatne szczepienie.

Jak informuje CIS Cezary Pazura będzie zachęcał Polaków do szczepienia się. Artysta potwierdza te doniesienia. – Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię – przekazał za pomocą mediów społecznościowych.

/Centrum Informacyjne Rządu/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!