Wiadomości

Ambasador Ukrainy decyduje o porządku obrad polskiego Sejmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraiński portal unian.ua (sic!) poinformował, że polski sejm nie zajmie się projektem nowelizacji ustawy dot. zakazu propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, w myśl której zakaz miałby być rozszerzony o pruski i rosyjski militaryzm, a także nacjonalizm litewski i ukraiński.

 

Portal unian.ua cytuaje Oksanę Juriniec z międzyparlamentarnej grupy polsko – ukraińskiej:

 

– Otrzymałam list od ambasadora Ukrainy w Polsce, Andrija Deszczyny, w którym poinformował on o rezultatach wczorajszych rozmów z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim. Zważywszy na to, że ustawa taka może jedynie zaszkodzić stosunkom – polskim, kierownictwo Sejmu podjęło decyzję o zdjęciu tego z porządku obrad, zaplanowanych na dziś. Na szczęście nasi polscy koledzy rozumieją następstwa, jakie wywołałoby przyjęcie takiego dokumentu i zgodzili się, że z uwagi na to on nie może być poparty przez większość – stwierdziła Juriniec.

 

Portal unian.ua przypomniał, że projekt poprawki do ustawy zgłosił senator PiS Jerzy Czerwiński, a komisje senackie na jego wniosek zdecydowały o doliczeniu do zbrodniczych totalitarnych reżimów także ukraiński i litewski nacjonalizm.

 

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!