Wiadomości

Kolejne zatrzymanie w sprawie Piniora

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja i CBA zatrzymały w Krakowie przedsiębiorcę Tomasza G. – ma to związek ze sprawą korupcyjną, w której zarzuty usłyszał m.in. były senator Józef Pinior. Informację potwierdził naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu Piotr Baczyński.

 

Prokuratura wnioskowała o areszt dla Piniora i jego asystenta Jarosława Wardęgi i biznesmena Krystiana S., ale nie chciał tego sąd. W czwartek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu poinformowała o przyspieszeniu terminu rozpatrzenia zażalenia prokuratury w sprawie niezastosowania aresztu; posiedzenie odbędzie się 20 grudnia a nie jak wcześniej planowano, w styczniu.

 

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie wiosną zeszłego roku 40 tys. zł za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Śledczy zarzucają mu także przyjęcie 6 tys. zł za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

 

Byłego senatora i dziesięć innych osób CBA zatrzymało 29 listopada. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Ujęty 13 grudnia w Krakowie Tomasz G. jest dwunastą osobą zatrzymaną w tej sprawie.

 

– To osoba, której nie zdołano zatrzymać w trakcie realizacji 29 listopada. Mężczyzna był od 2010 roku poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu i przeciwko dokumentom – podał prok. Baczyński.

 

“Głos Wielkopolski” napisał w czwartek, że Tomasz G., w zamian za wpłaty na konto polityka, miał liczyć na pomoc dotyczącą otwarcia galerii handlowej w Jeleniej Górze.

 

Dziennikarze „Magazynu śledczego Anity Gargas” dotarli do dokumentów oraz informacji, z których wynika, że Tomasz G., w zamian za wpłaty na konto polityka, miał liczyć na pomoc dotyczącą otwarcia galerii handlowej w Jeleniej Górze.

 

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!