Świat Wiadomości

Algieria odmawia Francji przelotu nad swoim terytorium. Chodzi o Niger

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował  algierksi sztab generalny, odrzucono prośbę Francji o przelot nad terytorium Algierii. O sprawie poinformował Reuters, podając się na oficjalne doniesienia algierskiego radia.

Algieria odmówiłą Francji wykorzystania swojej przestrzeni powietrznej do akcji zbrojnej przeciwko Nigerowi. O sprawie poinformowało w poniedziałek algierskie radio. Tymczasem francuski sztab generalny sztab generalny twierdzi, że nic takeigo nie miało miejsca, bo Francja miała nie planować żadnej operacji zbrojnej..

Władze algierskie oficjalnie sprzeciwiają się jakiejkolwiek zagranicznej interwencji wojskowej w Nigrze. Opowiadają się za środkami dyplomatycznymi w celu przywrócenia porządku konstytucyjnego w kraju od wojskowego zamachu stanu z 26 lipca. Algier powtarza, że sprzeciwia się jakiejkolwiek interwencji wojskowej w Sahelu, zwłaszcza z obawy przed nową falą imigrantów, która w ramach takiego konfliktu niechybnie przetoczy isę przez jego terytorium.

-Jesteśmy przeciwni zamachowi stanu, ale jesteśmy też przeciwni akcjom militarnym, które pogorszyłyby sytuację w Nigrze i w całym Sahelu – miało powiedzieć dziennikarzowi Reuters anonimowe źródło, związane z algierskim rządem.

Paryż oficjalnie popiera stanowisko Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS), która w ubiegłym tygodniu zadeklarowała gotowość do wysłania sił interwencyjnych w przypadku niepowodzenia wysiłków dyplomatycznych zmierzających do przywrócenia w kraju dyzmokracji.

Francja ma około 1500 żołnierzy stacjonujących w Nigrze.

Polecamy również: Ukrainiec handlował amfetaminą. Został aresztowany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!