Polska Wiadomości

Aktywiści LGBT znów mają problem. Tym razem chodzi o Spis Powszechny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal tysol.pl w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja odnośnie dwóch płci jako opcji w Spisie Powszechnym. Wspierający ruch LGBT komentatorzy są oburzeni.

„W Spisie Powszechnym w polu “płeć” są dostępne tylko dwie opcje. Znowu osoby niebinarne są niewidoczne dla państwa” – napisał jeden z komentatorów wspierający LGBT.

Pod jego wpisem rozgorzała dyskusja. Wspierający ruch LGBT komentatorzy nie kryją oburzenia. Niektórzy Internauci próbowali wytłumaczyć, iż tak wynika z natury oraz “na świecie mamy większy problem”.

„Ciekawostka nr 2: jak loguje się PESELEM to zaznaczonej automatycznie płci nie można zmienić… dramat…”

„No właśnie widziałem :/ Czyli przed korektą płci nie ma szans na zaznaczenie odpowiedniej opcji”

„Cholernie przykre i niegodne. Trzymajcie się, kochane Osoby!”

„Rozumiem Twoje oburzenie, ale dodanie tych opcji musiałoby w świetle prawa być zgodne z bazą PESEL, i pisać praktycznie od nowa konstytucję. Obecnie na świecie mamy większy problem niż dodanie opcji niebinarny bądź innych płci. Czas jest teraz na ochronę życia i zdrowia”

”Bo jakby nie patrzeć ludzie są Binarni. W klasyfikacji cech płciowych w świecie nauki są cechy typowo Męskie oraz żeńskie, gdyby ludzie byli niebinarni, byłaby klasyfikacja cech typowych dla jednej płci. Jeśli mi je podasz, wyprowadzisz mnie w z błędu :)”

A oni dalej swoje…

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!