Europa Świat Wiadomości

Aktywiści BLM domagają się ograniczenia dzieł Mozarta i Beethovena

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal medianarodowe.com wykładowcy Uniwersytetu Oksfordzkiego chcą ograniczyć m.in. dzieła Mozarta i Beethovena. Żądają tego aktywiści „Black Lives Matter”, którzy chcą zmniejszyć ilość dzieł „białych kompozytorów”.

Profesorowie Uniwersytetu Oksfordzkiego chcą ograniczyć analizę dzieł białych kompozytorów z okresu kolonializmu. Okazuje się, że wszystko to, aby wesprzeć ruch „Black Lives Matter”. Jego celem jest walka z przemocą wobec osób czarnoskórych i rasizmem. Jak widać ruch ten ma wpływ również na program nauczania. Wykładowcy mają zachęcić studentów, aby zamiast tego słuchali więcej jazzu i hip-hopu.  Pojawiły się również wskazania, że muzyka klasyczna ma swoje korzenie w muzyce liturgicznej, a to nie wszystkim się podoba.

Profesorowie podchodzą do tego pomysłu pozytywnie, chcą również wprowadzić bardziej urozmaicone formy muzyczne. Twierdzą, że dalsze uczenie muzyki, która ma swoje korzenie w epoce niewolnictwa, byłoby krzywdzące dla wielu uczniów, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch „Black Lives Matter”.
Niedługo okaże się, że Chopin był czarny…
Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!