Wiadomości

Adam Bodnar walczy z mową nienawiści? Właśnie stanął w obronie agresywnego i wulgarnego hejtera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O dziennikarzach TVP pisał „bydlaki, skur…yny”, o samej TVP „kurwizja”, o internautach „k…y, frajerzy, ch…”. W efekcie został zablokowany przez twitterowe konto tvp.info. Teraz broni go Rzecznik Praw Obywatelskich i pyta „dlaczego?”.

Rafał Kubiak, znany na Twitterze troll i hejter, kryjący się pod pseudonimem @XKubiak, a prywatnie właściciel poznańskiej drukarni, został w 2018 roku zablokowany przez Twitterowe konto tvp.info za swoją internetową działalność. Nie mogąc pogodzić się z tym wytoczył TVP proces oraz zaangażował w swojej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał w jego sprawie list do TVP. Zastępca Adama Bodnara, Stanisław Trociuk prosi o wyjaśnienie, m.in. dlaczego administrator ocenił wypowiedzi Rafała Kubiaka jako mające obraźliwy wydźwięk. Wydźwięk pisma jest taki, że internauta nic złego nie zrobił, tylko padł ofiarą cenzury.

W jednym ze swoich wpisów, Rafał Kubiak – który dziś ubolewa nad tym, że został zablokowany – sam napisał, że wyznaje prostą zasadę: “nie rozmawiać z bydlakami z TVPIS”…

„Matka K…wa”, tak Rafał Kubiak sparafrazował nicka Matki Kurki czyli Piotra Wielguckiego, publicysty i blogera.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!